Джордан Райт отбеляза 27, води LSU пред номер 22 Мисисипи 80-80
AP News | 2024-01-18 | 05:10:19

БАТЪН РУЖ, Луизиана (AP) — Джордан Райт отбеляза най-високите 27 точки в мача, извеждайки LSU до победа с 89-80 над No. 22 Мисисипи в сряда вечерта.

Райт, завършил трансфер от Вандербилт и роден в района на Батън Руж, отбеляза шест от деветте точки на LSU, за да затвори първото полувреме и осем от 10-те точки на Тайгърс, за да отвори второто полувреме . Той завърши със седем борби, пет асистенции и седем отнети топки.

Джейлън Кук добави 16 точки за LSU (11-6, 3-1 Югоизточна конференция). Тайрел Уорд допринесе с 11, включително три тройки за две минути по време на серия 13-4, която увеличи преднината на Тигрите до 64-48 с 9:48 до края.

LSU поведе със 77-62 с 3:18, преди натискащата защита на Мисисипи да доведе до два пропуснати изстрела и две пропуснати удари при серия от 10-0.

Тройка от дълбок ъглов удар на Майк Уилямс III спря кървенето и Тигрите отбелязаха 9 от 10 наказателни удара в последните 32 секунди.

Мисисипи (15-2, 2-2) получи по-голямата част от головете си от Матю Мърел, Джейлън Мъри и Алън Фланиган, всички класирани сред 20-те най-добри реализатори на SEC.

Мъри имаше 23 точки, Фланигън 20 и Мърел 19 за бунтовниците, които направиха последните си 4 от 8 удара, за да избегнат най-лошото си представяне при стрелба от игра за сезона.

LSU преследва Мисисипи почти през цялото първо полувреме, преди най-накрая да поведе на кражба на Райт и с 1:45 до края, след което го повтори с тройка на Кук с оставащи 1:04, които издържаха за предимство от 35-33 на полувремето.

Мисисипи: Младшият гард на Бунтовниците Брандън Мъри, който играе за третата си школа за три сезона, започна колежанската си кариера за LSU. Той стартира 32 мача за Тигрите, като отбелязва средно 10 точки и печели отборни отличия за първокурсник на SEC. Мъри отбеляза две точки за 22 минути.

LSU: След като студентите от LSU се върнаха в училище за началото на пролетния семестър, домакинският мач в сряда събра само 8777 души. Средната посещаемост на дома на LSU се нарежда на 11-то място в 14-те отбора SEC.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Мисисипи току-що проби в топ 25. Загубата от некласирания LSU трябва да извади Rebels от класацията .

Ole Miss: Играе в Auburn в събота.

LSU: Домакин на Texas A&M в събота. ___

Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Запишете се тук. AP колежански баскетбол: https://apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball